Partnerzy:   URZĄD MIASTA BEŁCHATOWA
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
Regionalna Izba Gospodarcza
PGE
rekrutacja online
Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

Masz problem z zalogowaniem ?
×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer indeksu np.: 14206
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).

×

6 najgorszych rzeczy, które możesz napisać w swoim CV

Dla poszukujących pracy CV to jeden z najważniejszych dokumentów w zawodowym życiu. To właśnie od tych 2-3 kartek papieru zależy, czy rekruter zdecyduje się zaprosić Cię na rozmowę czy… nie. Dobrze wiedzieć, co i jak pisać w CV, ale jeszcze ważniejsze jest, by mieć świadomość jakich błędów unikać, aby nie zniechęcić do siebie rekrutera już na samym początku procesu.

1. Literówki, nieścisłości, błędy ortograficzne

CV to Twoja wizytówka. – Jeśli w życiorysie znajduję błędy ortograficzne czy stylistyczne to, chcąc nie chcąc, właśnie na ich podstawie wyrabiam sobie opinię o kandydacie jako o kimś, komu zwyczajnie nie zależy na pracy – komentuje Magdalena Kocikowska, specjalista ds. personalnych w Vadain International.

Dlatego zadbaj, aby Twój życiorys był napisany starannie i poprawnie – najlepiej daj go do przeczytania jeszcze komuś, kto może wyłapać dodatkowe potknięcia.

2. Same ogólniki

Możesz napisać w CV, że byłeś menedżerem restauracji lub że kierowałeś lokalem oraz zarządzałeś i szkoliłeś 15-osobowy zespół restauracji, która miesięcznie obsługiwała 2 000 osób. Widzisz różnicę? Z badania przeprowadzonego przez Pracuj.pl wynika, że rekruterzy 58% czasu poświęcanego na zapoznanie się z życiorysem spędzają na analizie doświadczenia.

– Warto dopracować tę część życiorysu, a nie opierać się w niej wyłącznie na ogólnikach. Im więcej konkretnych, mierzalnych informacji pokazujących realny zakres dotychczasowych obowiązków, tym lepiej – dodaje Magdalena Kocikowska.

Nie bój się wykorzystać w tej sekcji liczb – pokaż ilu klientów obsługiwałaś, jak dużym zespołem zarządzałeś, czy jak duży procentowy wzrost sprzedaży wygenerowałeś. Uwaga! Pamiętaj, aby nie ujawniać w tej sekcji poufnych informacji Twojego aktualnego lub byłego pracodawcy.

– Osoba ujawniająca dane będące tajemnicą firmy jest postrzegana jako nierzetelna, a na takich kandydatów mało kto chce stawiać w procesie rekrutacyjnym – dodaje ekspert HR.

3. Zbędne szczegóły nt. życia osobistego

Nie należy w CV podawać szczegółowych danych osobowych, które zwyczajnie nie są dla rekrutera ważne – wiek, stan cywilny, orientacja seksualna czy rasa. Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego nie ma sensu podawać też w dokumentach swojego numeru PESEL czy numeru dowodu osobistego.

4. Brak selekcji informacji dotyczących doświadczenia zawodowego

Podstawą udanego CV jest selekcja informacji. To, że w liceum pracowałeś jako ratownik, nie pomoże Ci w zdobyciu posady maklera giełdowego, tak jak fakt, że na studiach uczyłeś się języka suahili nie da Ci większych szans w walce o stanowisko kierownika budowy.

– Z życiorysu na bieżąco trzeba usuwać przedawnione informacje, które z punktu widzenia Twojego obecnego etapu kariery nie będą miały znaczenia dla rekrutera – przypomina Magdalena Kocikowska.

5. Osiągnięcia, które nie są osiągnięciami

Również w kontekście osiągnięć ważne jest selektywne podejście do informacji. W CV nie warto pisać o tytule miss lub mistera roku (no chyba, że marzysz o karierze w modelingu) czy zwycięstwie w konkursie na największą ilość zjedzonych hamburgerów. Postaraj się, aby Twój życiorys wypełniony był wyłącznie znaczącymi osiągnięciami zawodowymi, które pomogą Ci w zdobyciu pracy marzeń.

6. Kłamstwa

Kłamstwo ma krótkie nogi. Kandydaci najczęściej pozwalają sobie w życiorysie na drobne przekłamania dotyczące znajomości języka obcego, czasu pracy u poprzedniego pracodawcy, zainteresowań czy kompetencji. Pamiętaj! Sprawny i doświadczony rekruter jest je w stanie wychwycić już po jednym czy dwóch pytaniach. W efekcie zabiegi upiększające naszą kandydaturę – oszpecają ją, a często nawet dyskwalifikują.

Źródło: www.pracuj.plRekrutacja 2018-2019

Studia II stopnia  

*Profil specjalnościowy realizowany na kierunku Zarządzanie. Studia realizowane przy wykorzystaniu metod i technik e-learningowych.
* Kontynuacja nauki odbywa się w ramach odrębnej ścieżki kształcenia na kierunku Zarządzanie lub na studiach realizowanych we współpracy z Clark Univeristy z USA. Studia realizowane przy wykorzystaniu technik i metod e-learningowych.

Studia jednolite magisterskie:  
           
Społeczna Akademia Nauk Wydział w Bełchatowie oferuje kształcenie na kierunkach ekonomicznych (logistyka, zarządzanie), kierunkach społeczno-humanistycznych (filologia angielska), kierunkach technicznych (informatyka), kierunkach medycznych (fizjoterapia) i kierunkach prawnych (administracja). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!